Hlavní stránka    Další informace    Fotky    Účastníci    Jak přežít    Přihláška a kontakt   


Další informace

Ve zkratce

  • Kdy od soboty 16.2. do pátku 22.2.2013. Po domluvě můžete přijet i na část akce.
  • O co jde?Zimní táboření v týpích, které si sami postavíme na holé louce. Nezaměnitelný zážitek samotného bytí uprostřed zimní horské přírody doplňuje tématický program.
  • Tábořiště: horská louka na hřebeni Vsetínských vrchů nad Velkými Karlovicemi v nadmořské výšce 870 m.n.m. je jedním z nejvýše položených tábořišť v republice. Hory na všechny strany, v zimě dostupné jen na lyžích nebo na sněžnicích. Do obchodu a k silnici daleko. Přesné místo tábora sdělíme účastníkům nebo zájemcům akce e-mailem. Veškeré fotky na těchto stránkách jsou z tohoto místa a blízkého okolí.
  • Cena: 1200 Kč členové SPJF, 1300 Kč nečlenové. Ti, kteří se přihlásí a zaplatí do 1. února 2013, získávají navíc slevu 100 Kč! V ceně je vše - doprava tam i zpět, veškeré jídlo i materiál k programu. Letos můžete po domluvě přijet i na část akce. Pokud s námi budete 4 dny a méně, bude příspěvek na akci úměrně snížen, minimálně však 500,- (v ceně opět doprava odkudkoliv, jídlo atd..).
  • Přihláška: přihlašte se do 6. února 2013 na e-mail zimak@spjf.cz! Počet účastníků je omezený velikostí týpí, proto spěchejte! Do přihlášky napište svoje jméno a případné poznámky (omezení, dřívější či pozdější příjezd, odjezd apod.).
  • Platba: Příspěvek na akci je nutno zaplatit do 6. února. Platit můžete převodem na účet 1866630163/0800. Do poznámek platby napište své jméno.
  • Účastníci: na tábor může jet každý od 15 let (mladší jen po domluvě). Přestože spíme ve stanu, tábor je vhodný i pro nezkušené s dostatkem odvahy! Rozhodně se nemusíte ničeho bát, viz odkaz
  • Povinné vybavení: běžky (bez nich se nedostaneme na tábořiště - pokud to je problém, kontaktujte nás), dobrý spacák (nebo dva horší ;-).
  • Pořadatel: akci pořádá Hyňas, Standa a Stopař jako akci Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Program

LOST IN THE HIMALAYS! Tentokrát nás bude inspirovat skutečný příběh 23 letého Australana, který se v prosinci roku 1991 ztratil v horách v Nepálu a přežil pod skalním převisem bez vody a bez potravin 43 dní. Příběh o lidské vytrvalosti, naději, o přežití a lidském duchu.

Hry ale budou spíše na pozadí celého programu. Zážitek z mrazivých zimních hor, když fučí vítr, z nebe padá sníh a malý oheň doutná uvnitř týpí... takové chvíle není často nutné "vylepšovat" pásmem připravených her, neboť samotné bytí na hřebeni hor je samo o sobě hlavním zážitkem. Velkou část dne strávíme přípravou dřeva na topení, vařením jídla (výživná strava je v zimě životně důležitá) a dalšími nutnými úkony. Na začátku tábora navíc bude nutné dostat stany a všechno další vybavení na místo - to bude teprv oříšek pro pravé ženy a muže! rozhodně se ale můžete každý den těšit i na zajímavý doprovodný program. Zbude také dost času na kytary, zpívání či jen tak obyčejné výpravy na běžkách či sněžnicích po okolí. Nechybět bude opět koupání ve staré vaně u pramene, indiánská sauna, sáňkování, nepovinné ranní herní rozcvičky atd..


S sebou

Jediným povinným vybavením jsou pro každého účastníka běžky. Protože je pravděpodobné, že na tábořišti bude hluboký sníh, budou nezbytně nutné k běžnému pohybu po okolí stanu. Nemusíš na nich umět jezdit, to se naučíš za chvilku, a můžeš si je zcela určitě od někoho půjčit - pokud to je ale pro tebe nepřekonatelný problém, dej nám raději vědět dřív, než kvůli nim celou akci odpískáš.

Další vybavení necháváme na tvém uvážení. Doporučujeme ale dvoje nepromokavé boty, dvoje rukavice (jedny dobré, nepromokavé, druhé mohou být třeba pletené nebo fleecové), teplý zimní spacák (nebo dva horší), raději bavlněné oblečení do týpí (jiskry snadno propálí umělou hmotu a seškvaří moderní materiály - do týpí je proto vhodnější starší bavlněná bunda), nepromokavé oblečení na ven, dostatek náhradního prádla. Pokud máš, vezmi s sebou sáně (určitě je využijeme nejen pro zábavu, ale i pro dopravu vybavení), co největší počet dek, celt a různých kožešin, na kterých budeš spát a do kterých se můžeš zabalit (toto vybavení s námi můžeš konzultovat). Pokud máš jakékoliv dotazy, neváhej se ptát!

My máme pro účastníky nachystané sněžnice a nějaké kožešiny a celty do týpí - to zejména pro ty, kteří nemají vlastní dobré vybavení.


Spát budeme ve stanech týpí s liningem i ozanem. V takřka stejných stanech z obdobného plátna přežívali indiáni i třicetistupňové mrazy, my budeme mít výrazně tepleji. Pod sebe dáme dřevěnou izolační vrstvu, igelit, deky a kožešiny. Ve stanu bude relativně sucho a při nejvyšším možném ohni lze krátkodobě vytopit stan třeba i na 15 °C, přestože venku skučí vichřice a mráz dosahuje - 20 °C. Po vyhasnutí ohně samozřejmě teplota prudce klesá, ale i tak bude ve stanu během celého tábora vždy tepleji než venku. Navíc by oheň nikdy neměl zhasnout docela...

vsetínské vrchy

Tábořiště se nachází v nadmořské výšce 870 mterů v blízkosti hory Vysoká (1024 m.n.m). V zimě sem lze dojít pouze pěšky, na sněžnicích nebo na lyžích, sněhová pokrývka zde leží více než 4 měsíce v roce! Hory na všechny strany, hluboké lesy, z tábořiště výhledy na Javorníky i Beskydy.


Dotazy rádi zodpovíme a bližší podrobné informace vám pošleme po zaslání přihlášky.

.